MEJ: Rýchlostné preteky pre Nóra Bakenna a Francúzku Benedovú

Majstrovstvá Európy juniorov v biatlone - Sjusjöen (Nór.) - sobota
SJUSJÖEN 9. marca - Domáci biatlonista Sivert Bakken zvíťazil v sobotňajších rýchlostných pretekoch juniorov na 10 km na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie v nórskom Sjusjöene (6. - 10. marca). Na druhom mieste skončil Nemec Tim Grottian s odstupom 7,5 s na víťaza. Tretiu priečku obsadil Talian Tommaso Giacomel, ktorý zaostal o 24,6 s za prvým Bakkenom. Najúspešnejšie trio na strelnici ani raz nezaváhalo.

Najlepší zo Slovákov Matej Baloga finišoval po dvoch chybách na strelnici na 52. priečke. Lukáš Ottinger skončil na 94. pozícii a Metejovi Lepeňovi patrilo v cieli 96. miesto

Medzi juniorkami sa zo zlatej medaily v rýchlostných pretekoch na 7,5 km tešila Francúzka Camille Benedová. Ako druhá finišovala jej krajanka Gilonne Guionnatová so stratou 2,4 s. Na bronzový stupienok sa postavila Nemka Juliane Frühwirtová, v cieli mala manko 15,1 s na najúspešnejšiu pretekárku.
Na štart sa postavilo aj kvarteto Sloveniek. Najlepšia z nich Veronika Machyniaková skončila po dvoch nepresných výstreloch na 63. mieste. Zuzana Remeňová obsadila 68. priečku. Aneta Smerčiaková bola na 70. pozícii a Barbora Horniaková finišovala na 83. mieste.

Program šampionátu uzavrú v nedeľu stíhacie preteky juniorov na 12,5 km (10.00 h) a junioriek na 10 km (13.00 h).

Majstrovstvá Európy juniorov v biatlone - Sjusjöen (Nór.) - sobota:

Rýchlostné preteky juniorov na 10 km: 1. Sivert Bakken (Nór.) 24:48,1 min (0), 2. Tim Grottian (Nem.) +7,5 s (0), 3. Tommaso Giacomel (Tal.) +24,6 (0), ... 52. Matej Baloga +2:33,2 min (2), ... 94. Lukáš Ottinger + 4:58,2 (3), ... 96. Matej Lepeň (všetci SR) +5:01,3 (4) Rýchlostné preteky junioriek na 7,5 km: 1. Camille Benedová 21:58,0 min (0), 2. Gilonne Guionnatová (obe Fr.) +2,4 s (0), 3. Juliane Frühwirtová (Nem.) +15,1, ... 63. Veronika Machyniaková +3:05,4 min (2), ... 68. Zuzana Remeňová +3:12,9 (1), ... 70. Aneta Smerčiaková +3:18,5 (3), ... 83. Barbora Horniaková (všetky SR) +3:55,4 (4)
9.3.2019 / Bleskovky - biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.