SP: Procházková neuspela v kvalifikácii šprintu

Výsledky kvalifikácie šprintu žien klasickou technikou v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v nórskom Drammene
DRAMMEN 13. marca - Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková neuspela v kvalifikácii šprintu žien klasickou technikou v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v nórskom Drammene a nepostúpila do hlavnej súťaže, ktorá sa začína o 16.15 h. Obsadila až 44. miesto, do vyraďovacej fázy postupovalo prvých tridsať.
Na 1246 m dlhom okruhu s celkovým prevýšením 33 m priamo v centre mesta bola najrýchlejšia Mona-Lisa Malvalehtová z Fínska, Procházková bola o takmer 15 sekúnd pomalšia. Za posledným postupovým miestom zaostala o vyše štyri sekundy.

Kvalifikácia bola doslova pohromou aj pre mnohé ďalšie favoritky. V hlavnej súťaži nebudú štartovať ani Slovinka Vesna Fabjanová, Ruska Natalia Matvejevová, Nórka Astrid Uhrenholdt Jacobsenová, Kanaďanka Perianne Jonesová či Švédka Stina Nilssonová. Už istá majiteľka malého krištáľového glóbusu za konečné prvenstvo v hodnotení tejto divácky mimoriadne atraktívnej disciplíny Kikkan Randallová postúpila z predposlednej 29. priečky.

Výsledky - kvalifikácia šprintu žien klasickou technikou - Drammen:

1. Mona-Lisa Malvalehtová (Fín.) 3:06,59 min, 2. Katja Višnarová (Slovin.) +0,99 s, 3. Justyna Kowalczyková (Poľ.) +1,23, 4. Anne Kylönnenová (Fín.) +2,14, 5. Aino-Kaisa Saarinenová (Fín.) +3,50, 6. Nicole Fesselová (Nem.) +4,77, ... 44. Alena Procházková (SR) +14,72