Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Bajčičák na Engadin Marathon-e dvadsiaty tretí

Výsledky Engadin Skimarathon-u v behu na lyžiach vo švajčiarskom St. Moritzi, ktorý bol finále Marthon Cup-u
ST. MORITZ 11. marca - Víťazmi Engadin Skimarathon-u v behu na lyžiach vo švajčiarskom St. Moritzi, ktorý bol finále Marathon Cup-u 2012/13, sa v nedeľu stali Francúz Pierre Guedon a Fínka Riitta-Liisa Roponenová. Z celkového triumfu v deväťdielnom seriáli sa tešili Talian Sergio Bonaldi a Tatjana Mannimová z Estónska.
Vo Švajčiarsku štartoval aj Slovák Martin Bajčičák. V špurte takmer 30-člennej skupiny obsadil 23. miesto, keď za víťazom zaostal o 13,1 s. V celkovom poradí mu patrí konečná 11. priečka.

Výsledky - 42 km voľnou technikou s hromadným štartom:

MUŽI: 1. Pierre Guedon (Fr.) 1:28:19,6 h, 2. Cristian Zorzi (Tal.) +0,5 s, 3. Christophe Perrillat (Fr.) +1,0, 4. Remo Fischer (Švaj.) +1,4, 5. Martin Hammer (Nór.) +2,0, 6. Eligius Tambornino (Švaj.) +2,2, ... 23. Martin Bajčičák (SR) +13,1

ŽENY: 1. Riitta-Liisa Roponenová (Fín.) 1:29:52,3, 2. Seraina Bonerová (Švaj.) +2:12,0 min, 3. Anouk Faivreová Piconová (Fr.) +2:32,0, 4. Rahel Imoberdorfová (Švaj.) +3:40,1, 5. Celia Bourgeoisová (Fr.) +3:57,9, 6. Christa Jägerová (Švaj.) +4:24,8

Konečné poradie v Marathon Cup-e:

MUŽI: 1. Sergio Bonaldi (Tal.) 271 bodov, 2. Benoit Chauvet (Fr.) 227, 3. Anders Aukland (Nór.) 220, ... 11. Martin Bajčičák (SR) 147

ŽENY: 1. Tatjana Mannimová (Est.) 402, 2. Seraina Bonerová (Švaj.) 320, 3. Antonella Confortolová (Tal.) 274