Volko (6,62) do finále na 60 m, prekonal rekord SR

Halové ME v atletike v Belehrade: Slovák Ján Volko senzačne do finále šesťdesiatky, rekord SR zlepšil na 6,62
BELEHRAD 4. marca - Slovenský reprezentant Ján Volko postúpil do finále behu na 60 m na halových majstrovstvách Európy v atletike v Belehrade, keď v II. semifinálovom behu skončil druhý v slovenskom rekorde 6,62 sekundy. Doterajšie maximum Ľuboša Chochlíka z roku 1987 zlepšil o 3 stotiny, vlastný osobák dokonca až o 5 stotín. Dvadsaťročný Volko bol po Chebeňovi a Závackom len tretí Slovák v semifinále šesťdesiatky na halových ME, no bude prvý finalista v histórii. Súboj o medaily je v Kombank aréne v Belehrade naplánovaný na 20.57 h.

Najlepší čas v semifinále dosiahol víťaz I. semifinále, obhajca titulu Brit Kilty - 6,58 sekundy. Za ním bol jeho krajan Etienne (6,59) a tretí najrýchlejší výkon zaznamenal práve zverenec trénerského dua Naďa Bendová - Róbert Kresťanko vďaka rekordu SR 6,62.

Výsledky - z kvalifikácií:

MUŽI

60 m - semifinále (do finále postúpili), I.: Kilty (V. Brit.) 6,58, Mancini (Švajč.) 6,66, Hamilton 7,67, Bah (obaja Švéd.) 6,72, II.: Etienne (V. Brit.) 6,59, Ján Volko (SR) 6,62 - rekord SR, Robertson (V. Brit.) 6,63, Rose (Švéd.) 6,66.

4.3.2017 / Behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Pavol Uhrin/ fotosport.sk