Nórsky reprezentant Johannes Hoesflot Klaebo získal prvú zlatú medailu pod piatimi kruhmi v kariére, keď triumfoval v utorkovom finále šprintu v behu na lyžiach klasickou technikou na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu.
 Dvadsaťjedenročný pretekár zdolal Taliana Federica Pellegrina o 1,34 s, bronz si vybojoval Olympijský športovec z Ruska Alexander Bolšunov. Ten zaostal o 1,36 s za víťazom.

Líder Svetového pohára Klaebo sa zároveň stal najmladším víťazom v behu na lyžach v histórii zimných olympijských hier. "Počul som o tom, je to super. Snažil som sa robiť, čo viem, a teraz sa teším na ďalšie preteky," cituje Klaeba Olympijský informačný systém. Špecialista na tzv. krátke behy si napravil chuť z nedeľňajšieho skiatlonu, na ktorom sa pri olympijskom debute umiestnil na 10. mieste.

"Veľa to pre mňa znamená. V uplynulých týždňoch som bol pod tlakom, o to je neuveriteľnejšie, že som dokázal zvíťaziť. Moje pocity sa ťažko opisujú, preťať cieľovú pásku ako prvý je neskutočné. Niekoľko dní som ani nespal, ale teraz zo mňa všetko opadlo a môžem sa sústrediť na ďalšie preteky," dodal Klaebo.

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:

13.2.2018 / Beh na lyžiach / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP